API, integrace

Články kategorie API, integrace
16.2. 2024

Proč používat vícevrstvé aplikace (s API) při vývoji?

Když se řekne „vícevrstvá aplikace“, běžný laik si pod tímto technickým termínem asi nepředstaví nic konkrétního. I přesto je však více než pravděpodobné, že pokud používá chytrý telefon, přichází přesně s takovou aplikací do styku dnes a denně – většina současných mobilních apek je totiž na vícevrstvé architektuře založena a celá řada jejich funkcí je umožněna propojením těchto vrstev přes rozhraní...

25.1. 2022

Komu zadat projekt? In-house vývoj vs. outsourcing

Rozhodujete se, zda řešit vývoj svého nového projektu interně, nebo jej přenechat do rukou externího dodavatele? Porovnejte obě možnosti a zjistěte, kdy se vývoj aplikace vyplatí in-house a kdy a proč vyzkoušet outsourcing.

17.12. 2021

12 principů agilního vývoje, kterými se řídíme

Pokud je celý proces vývoje softwaru správně nastavený, práce je mnohem efektivnější a samotný výsledek mnohem lepší. Za jednu z nejlepších metodik pro úspěšnou realizaci projektu považujeme agilní vývoj. Co to je? Čím konkrétně se při vytváření aplikace řídíme? A proč jsou tzv. User Stories velmi užitečné? Nahlédněte do naší „vývojářské kuchyně“.

3.8. 2021

Hotovka nebo řešení na míru – který typ softwaru zvolit a proč

Zaplatit si hotový produkt je rychlé, jednoduché a mnohdy i víceméně levné. Řešení postavené na univerzální platformě vám ale nikdy nenabídne takové možnosti jako to na míru. V čem spočívají hlavní rozdíly mezi hotovkou a řešením na míru? A proč se vyplatí myslet na budoucnost?