Rozhodujete se, zda řešit vývoj svého nového projektu interně, nebo jej přenechat do rukou externího dodavatele? Porovnejte obě možnosti a zjistěte, kdy se vývoj aplikace vyplatí in-house a kdy a proč vyzkoušet outsourcing.
In-house vývoj znamená, že společnost zaměstnává vlastní programátory a vývojáře a má tedy svůj vlastní vývojový tým, který si sama řídí. Tento model se používá zejména ve velkých korporátech, protože si mohou dovolit financovat velké množství IT odborníků.
Outsourcing je v mnoha ohledech flexibilnější a nabízí nové a někdy až netušené možnosti, jak projekt uchopit.
Jedná o situaci, kdy některé firemní činnosti předáte na bedra jiné, specializované společnosti. Outsourcing se začal prvně používat v sedmdesátých letech a v dnešní době je to již běžný způsob, jak pro svou firmu velmi rychle zajistit specializované pracovníky z různých oborů.
Za nevýhodu externího dodavatele lze považovat to, že se o vývoj vaší aplikace bude starat „cizí“ člověk a může se tak objevit podezřívavost a obavy z úniku citlivých dat (ty však může stejně tak vynést ven také interní zaměstnanec). V případě, že ale máte ve své firmě veškeré procesy nastaveny správně, nemusíte vraštit čelo. Smluvní ošetření, správce hesel s šifrovanými údaji a další nástroje se o bezpečí vašich dat a know-how postarají.
Další překážkou mohou být rozdílné názory na věc a firemní hodnoty. Nepodceňte tedy úvodní seznámení a ověřte si, zda vám to bude s externím dodavatelem „klapat“.
Naše heslo: Jednoduché softwarové řešení na složité lidské problémy.
A především získejte moderní a nadčasový software nebo mobilní aplikaci!
Napište nám: info@thinkeasy.cz / Zavolejte nám: +420 222 960 184