Vývojáři aplikací – jak mezi nimi najít skutečného profíka

Kdo mi vytvoří mobilní nebo webovou aplikaci? To je první otázka, která se objeví hned poté, co se rozhodnete pro nový systém. Vývojáři aplikací bohužel nerostou na stromech a je potřeba ty správné vypátrat. No jo, ale po čem se dívat? Zjistěte, co by měl takový vývojář aplikací znát a kde ho hledat.

Zkušený vývojář aplikací 

Kdo to je? Člověk, který se dokonale orientuje v technologiích, umí je používat, sleduje nejnovější trendy v oboru a dokáže propojit znalosti získané během celé své kariéry. Je to zkrátka někdo, koho nic nepřekvapí a čelem se postaví každé výzvě, kterou mu předložíte.

Kvalitní vývojář aplikací je také zodpovědný, takže dodržuje termíny a předem domluvené postupy. Jeho kvality dokládají moderní aplikace a reference spokojených zákazníků.

Tip: To všechno je důležité, ale stejně si musíte sednout hlavně lidsky. Vhodný vývojář aplikací pro váš projekt musí být tím, s kým chcete dlouhodobě pracovat, komunikovat a řešit případné neshody, které se objeví. A ty se objeví. Ale to je naprosto přirozené.

Co všechno musí takový vývojář aplikací umět

Náplň práce vývojáře aplikací je různorodá. Často musí ovládat nejen samotný programovací jazyk, ale také matematiku, statistiku, fyzikální zákonitosti i psychologii. Je to ve své podstatě takový všeuměl, který má hlavu na svém místě a umí ji použít!

  • Bez problémů se orientuje v různých operačních systémech (Android, iOS).
  • Perfektně ovládá jeden nebo více programovacích jazyků (Python, React Native).
  • Aplikace umí nasadit na populární cloudové řešení Amazon, jeho služby a další prodejní kanály.
  • Dokáže používat dostupné open source programy. 
  • Dává si záležet na aplikaci jako celku. To znamená, že se věnuje frontendu i backendu. Nebo má o druhé části alespoň povědomí a ví, jak jsou vzájemně provázané. Snaží se porozumět procesům, které budou aplikaci využívat.
  • Umí se vcítit do problému, který aplikace řeší, a snaží se ho pochopit a aplikaci optimalizovat tak, aby plnohodnotně podporovala proces, který ji využívá. 
  • Přichází s novými nápady a rád aktualizuje a inovuje stávající řešení.
  • Nebojí se pravidelně komunikovat a informovat vás o tom, co se udělalo, dělá a bude dělat. Díky tomu je pak tvorba, testování i provoz aplikace bez chybičky a k vaší spokojenosti.
  • Poskytuje následný support, abyste po nějaké době nebyli jako ryba na suchu. Neaktualizovaný a neudržovaný systém je mrtvý systém.
  • Responzivní design je pro něj must have. To znamená, že vaši aplikací rozjede na všech zařízení – telefonu, počítači i tabletu. A vše tam vypadá skvěle!

Tip: Rozsáhlým znalostem a zkušenostem ale odpovídá i cena služeb. Za nízkou cenu nemůžete čekat zázraky. Vaše očekávání byste v takovém případě museli značně osekat. Kvalitní vývojáři aplikací sice více stojí, ale zato získáte přesně to, co chcete.

Jak se pozná schopný vývojář aplikací

Obvykle nepracuje sám. Specializuje se na danou činnost v rámci vývoje, ale orientuje se ve všech oblastech, které se v rámci projektu řeší. Společně s dalšími odborníky a vývojáři aplikací tvoří symbiózu, z níž vzejdou oblíbené aplikace na míru.

Vám jako klientovi se proto vyplatí obrátit se především na tým zkušených profíků. Think Easy platí za kvalitního dodavatele mobilních a webových aplikací a dalších služeb, jakou jsou automatizace, internet věcí, Big Data, informační systémy, kryptoměny aj.

Proč si připlatit a vývoj raději svěřit zavedené firmě

U jednotlivce nebo neznámé firmy vám nikdo nezaručí jistotu včasného a kvalitního dodání aplikace.

Spolupráce s podnikatelem jednotlivcem obnáší riziko, že v průběhu prací onemocní, nedodá, co slíbil, nebo to dodá s velkým zpožděním, případně, že po odevzdání aplikace změní obor a vy se s případnými problémy nebudete mít na koho obrátit.

Při spolupráci s novou, dosud neznámou firmou hrozí, že nemá dostatek zkušeností a předloží vám aplikaci, která bude sotva fungovat, bude pomalá nebo bude mít řadu nedostatků, které bude těžké následně změnit nebo opravit.

Z toho důvodu doporučujeme pro vývoj aplikace zvolit firmu zavedenou, s ověřitelnými referencemi a zázemím v podobě týmu kvalitních vývojářů.

Naši vývojáři aplikací – představujeme Think Easy

Jsme parta lidí, kterou baví vyvíjet software a usnadňovat činnosti ve firmách i v běžném životě našich klientů. Jako vývojáři aplikací se zajímáme o moderní technologie, ke každému projektu přistupujeme individuálně a snažíme se nasát firemní kulturu i myšlení.

Naši důležití členové procesu vývoje aplikací

Jasmína

Analytička

Jasmína se u nás stará, aby vaše aplikace dávala hlavu a patu.

Michal

Vývoj backendu

Michal u nás navrhuje ty nejrychlejší API pro výměnu dat vaší aplikace.

Milan 

Vývoj aplikací

Milan se stará, aby práce s aplikací byl pozitivní zážitek.

 

Honza

Projektový manažer

Honza tlačí projekty vpřed.

Matouš Mojžíš

Matouš

Šéf a správa cloudu

Matouš nasadí vaší aplikaci tak, že poběží jako na drátkách.

Naše projekty mluví za nás

Proklikejte si naše aplikace, podívejte se na jejich rozhraní, funkce a vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak na vás působí. Stojíme například za těmito projekty: